Navigace

Obsah

910. výročí obce Koněšín

.

Oslavy k 910. výročí obce Koněšín

Sobota 25. června 2011 se od dopoledních hodin nesla v přípravách na velký den obce. U kulturního domu se skládaly lavičky, stoly, přístřešky. Počasí bylo tak trochu jako na houpačce, a tak jsme museli být připraveni na suchou i mokrou variantu. V dopoledním programu na místním fotbalovém hřišti proběhl zápas domácích týmů a požární útok místního sboru dobrovolných hasičů. Odpolední část již probíhala ve slavnostnějším rázu. Po děkovné mši svaté za všechny zemřelé a žijící občany a rodáky, byla položena kytice k památníku padlým z I. světové války. Poté se již průvod odebral ke kulturnímu domu. Bohužel dešťová přeháňka nás donutila se přesunout do sálu kulturního domu. S tím bylo počítáno. Křest knihy o historii a součastnosti Koněšína, slavnostní vystoupení hostů, žáků základní školy a pěveckého sboru Klokočí z Koněšína probíhal právě zde. Nástupem dechové hudby Sokolka ze Šakvic, jakoby zmizely mraky i přeháňky. Po úvodních třech skladbách, jsme se přesunuli před kulturní dům, kde program probíhal do 20.00 hodin. Návštěvníci, rodáci a občané obce si mohli prohlédnout prostory základní školy, kde  shlédli historické dokumenty a fotografie. Projížďku koňským spřežením, skákací hrad, dětský koloč či trampolínu využilo mnoho občanů a dětí. Bohaté občerstvení a prodej upomínkových předmětů zajišťovala dobrovolná sdružení v obci - myslivecké sdružení, sbor dobrovolných hasičů, tělovýchovná jednota, kterým patří velký dík. Také bych chtěla poděkovat ženám, které pomáhaly s pečením koláčů, úklidem a výzdobou kostela. Z významých hostů přijali pozvání: Vítězslav Jonáš - senátor, Jiří Běhounek - hejtman kraje Vysočina, Josef Matějek - radní kraje Vysočina, Jan Sucharda - jeden z autorů knihy o naší obci, P. Petr Holý - duchovní správce farnosti a starostové z okolních obcí.

Text: Hana Žáková

Foto: Petr Chňoupek


Vyhledávání

rozšířené vyhledávání ...

Kalendář

Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Mobilní aplikace

mobilní aplikace

Sledujte informace z našeho webu na svých chytrých telefonech. Využívejte naši novou mobilní aplikaci – V OBRAZE.

Volně ke stažení:

google-play-downloadapp-store-download

Najdete nás také zde

facebook

 

Kraj Vysočina - FOND VYSOČINA