Výstava obrazů Denního centra Barevného světa v JE Dukovany do 31. 3. 2019

Typ: ostatní
Výstava obrazů Denního centra Barevného světa v JE Dukovany do 31. 3. 2019 Výstava obrazů osob s mentálním a kombinovaným postižením z Denního centra Barevného světa. Výstava je nově instalovaná ve vstupní hale Jaderné elektrárny Dukovany. Výstavu obrazů s názvem „Zrcadlení“ je možné shlédnout do konce března.

Vstupní halu JE Dukovany nově zdobí autoportréty klientů Barevného světa

Denní centrum Barevný svět a jeho klienti připravili výstavu obrazů s názvem „Zrcadlení“. Výstava, která je nově instalovaná ve vstupní hale Jaderné elektrárny Dukovany, představuje soubor autoportrétů, které vznikaly v rámci terapeutických dílen denního stacionáře.

Vstupní prostor elektrárny Dukovany, který slouží hlavně k důležitým bezpečnostním procedurám pro vstup do areálu elektrárny, dlouhodobě zpříjemňují různé výstavy fotografií. Za posledních několik let se zde vystřídaly desítky známých i méně známých autorů fotografií, prezentují se ale také výtvarná díla klientů neziskových organizací.

Do konce března bude možné na několika panelech ve vstupní hale dukovanské elektrárny shlédnout obrazy – autoportréty klientů Denního centra Barevný svět. Tato obecně prospěšná společnost se sídlem v Třebíči zajišťuje pomoc a podporu osobám se zdravotním postižením, zejména pak lidem s mentálním a kombinovaným postižením a nezapomíná ani na podporu jejich rodinám.

„Provozujeme textilní dílnu a obchůdek v Jaroměřicích nad Rokytnou, ale také dvě tréninkové kavárny v Jaroměřicích a v Hrotovicích,“ představuje aktivity centra paní ředitelka Petra Tučková. „Naši klienti zde nachází uplatnění, mají možnost využívat služby, které odpovídají jejich skutečným potřebám a schopnostem a mohou tak maximálně naplnit svůj potenciál a směřovat k dosažení co nejvyšší míry samostatnosti,“ dodává ředitelka Tučková.

Obrazy, které jsou instalované v JE Dukovany, vznikaly v rámci terapeutických dílen denního stacionáře. Arteterapie přináší klientům silné prožitky z výtvarného vyjádření. Téma autoportrétu navíc vybízí pojmout toto téma jako svoji introspekci, tvůrci mohou vložit do svého autoportrétu představy o sobě samém. Návštěvník výstavy se dozví, jak klient vidí sám sebe nebo jak si myslí, že ho vnímá jeho okolí, ale také jak by třeba sám chtěl, aby ho okolí vidělo. Každý umělec má svůj jedinečný rukopis a právě výtvarná díla osob s mentálním postižením bývají velice specifická a autonomní.

Obecně prospěšná společnost Denní centrum Barevný svět působí na poli sociálních služeb organizace již od roku 2005 a v současné době zajišťuje tři registrované sociální služby: denní stacionář, sociální rehabilitaci a chráněné bydlení. Centrum provozuje také textilní dílnu a obchod Krasohled v Jaroměřicích nad Rokytnou a dvě tréninkové kavárny, kde nacházejí lidé s mentálním postižením pracovní uplatnění. Tyto kavárny je možné navštívit na státním zámku v Jaroměřicích nad Rokytnou a na zámku v Hrotovicích. Denní centrum Barevný svět, o.p.s. koncipuje nabídku svých služeb tak, aby umožňovala jejich vzájemnou návaznost a prostupnost.

Motto centra: „Ať se zdá být život jakkoli těžký, vždy existuje něco, co můžeme udělat a uspět v tom..“ Stephen Hawking

Vytvořeno: 6. 2. 2019
Poslední aktualizace: 6. 2. 2019 18:58