Roušky pro občany

Typ: ostatní | Hlášení obecního rozhlasu
U obecního úřadu bylo zřízeno místo, kde jsou pro občany volně k rozebrání roušky. Moc děkujeme lidem, kteří pro ostatní tyto roušky vyrábí!

Doporučení Ministerstva zdravotnictví ČR k používání některých ochranných prostředků

------------------------------------------------------------------------------------------------------

Jinak stále platí, že pokud má někdo zájem o doručení roušky domů, ať zavolá na telefon 724 191 252 nebo ať pošle SMS zprávu v podobě:
R – JMENO PŘIJMENÍ – č.p. – počet roušek
Př: R – JIŘÍ CHALUPA – 143 – 4
Nebo na email starosta@obeckonesin.cz
V RÁMCI MOŽNOSTÍ A DLE ZÁJMU BUDOU ROUŠKY POSTUPNĚ DODÁVANY.

JAK BEZPEČNĚ ZACHÁZET S ROUŠKOU
1) Nejprve si umyjte nebo dezinfikujte ruce, ať viry zachycené na rukou nepřenesete na roušku.

2) Rouškou si zakryjte nos a ústa a přesvědčte se, že mezi vaším obličejem a rouškou nejsou žádné mezery.

3) Během nošení se roušky nedotýkejte. Pokud se jí dotknete, hned si ruce umyjte nebo vydezinfikujte. Rouška slouží jako filtr a kapénky s virem se do ní zachytávají.

4) Jakmile rouška zvlhne, je třeba ji vyměnit. Bavlněné roušky je potřeba po použití vyprat nebo ještě lépe vyvařit a po uschnutí vyžehlit. Roušky na jedno použití nikdy nepoužívejte znovu, vyhoďte ji do uzavřeného koše a vezměte si novou.

5) Roušku sundávejte zezadu a nedotýkejte se přední části. Poté si umyjte nebo vydezinfikujte ruce.

Doporučení pro nakládání s použitými osobními ochrannými pomůckami.

Vytvořeno: 20. 3. 2020
Poslední aktualizace: 24. 3. 2020 18:14