Navigace

Obsah

Výstavba RD v Koněšíně

Typ: ostatní | náš tip
Výstavba RD v Koněšíně 1Jak je to s pozemky pro výstavbu RD v Koněšíně.
Obci se po dlouhé době podařilo v roce 2015 a 2016 vykoupit pozemky pro výstavbu rod. domů. Jelikož to bylo v lokalitě, která v platném územním plánu (dále jen ÚP) obce byla v tzv. rezervě, musela obec přistoupit k žádosti o změnu ÚP.
Než se samotná změna začala projednávat, tak nám do toho všeho vstoupil zákon, který deklaroval, že na pozemcích I. a II. bonity půdy se nesmí stavět. Bohužel jsme na větší ploše zakoupených pozemků měli I. bonitu půdy.
Opět jsme museli hledat řešení, co s tím. Požádali jsme Pozemkový úřad o přezkoumání bonity půdy. Bohužel opět pro nás v době, kdy na tomto úřadě probíhaly organizační změny, a tedy 1/2 roku nepracoval. Po té nám přezkoumání provedl, ale opět ještě část pozemku zůstal v bonitě č. I. Tudíž nám kvůli tomu nechtěli pustit celou lokalitu pro výstavbu.
Tak se hledala další cesta. Museli jsme oslovit majitelé pozemků, kteří by byli ochotni svoje doposud zařazené pozemky pro výstavbu RD přeřadit do plánované rezervy.
Nalézt stejnou bonitu půdy, výměru a určení byl docela těžký úkol. Pak jsme vstoupili do jednání. Nikdo z majitelů pozemků pochopitelně nechtěl přijít na nějakou dobu o možnost stavět na svém pozemku. Přesto se nám nakonec podařilo jednoho z nich přemluvit.
Nyní jsme tedy ve fázi, kdy už čekáme na veřejné projednání změny územního plánu č. 1, aby se mohlo začít i v naší obci více stavět. Na zakoupených pozemcích v majetku obce máme připraveno 10 stavebních míst.
Proč to celé píši? Aby někteří občané, kteří šíří nepravdivé informace neměli dál šanci obci škodit a škodit dobrému jménu všech, kteří se na jejím chodu podílejí.
Samotný prodej pozemků předpokládám v příštím roce, tedy v roce 2019.
Za jakých podmínek to vám v tuto chvíli říci neumím. To již bude úkolem nově zvoleného zastupitelstva obce. Mě může hřát u srdce, že se mi podařilo pozemky vykoupit a přesvědčit prodávající, aby je obci prodali. Co mě mrzí je skutečnost, že se mohlo koupit v této lokalitě ještě více pozemků, ale již nebyla vůle některých členů zastupitelstva.

Vytvořeno: 24. 9. 2018
Poslední aktualizace: 24. 9. 2018 09:22
Autor:

Odkazy

vysocina

czechpoint

Aktuální počasí

<<
>>
dnes, čtvrtek 18. 10. 2018
18 °C 8 °C
jasno, východní větřík
vítrV, 1.96m/s
tlak982.3hPa
vlhkost71%

Svátek

Svátek má Lukáš

Zítra má svátek Michaela

Pomáháme pohybem

Pomáháme pohybem

Vyhledávání

rozšířené vyhledávání ...

Interaktivní příručka

Příručka první pomoci 2011

Horácko 3D

Najdete nás také zde

facebook

Datum a čas

Dnes je čtvrtek, 18. 10. 2018, 5:37:16

www.elektromobilita.cz

 Jedeme budoucnosti naproti

Mobilní aplikace

Logo mobilní aplikacegoogle-play-downloadapp-store-download

Univerzální překladač

Překlad (translations)

Czech English French German Italian Polish Russian Spanish

Kalendář

Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Mobilní průvodce

Mobilní průvodce

Představujeme novou aplikaci
Mobilní turistický průvodce

Aplikace je určena pro chytré telefony s operačním systémem Android.

Fotogalerie

Náhodný výběr z galerie

Náhodný výběr z galerie

Revizor 2009

Fond Vysočina

kraj Vysočina

Tento projekt vznikl
za finanční podpory
kraje Vysočina

mojeiD

Ti z vás, kteří navštěvují pravidelně naše internetové stránky, si určitě všimli, že se na nich objevila nová ikonka „mojeID“. Přes tuto službu se nyní můžete snadno a rychle přihlásit jak k novým anketám, tak i k několika tisícům dalších služeb na českém internetu. Nám na úřadě pak mojeID přináší nové možnosti v komunikaci s vámi, občany obce Koněšín. Více informací naleznete zde.

Pranostiky

Pranostika na akt. měsíc

Čím déle vlaštovky u nás v říjnu prodlévají, tím déle pěkné a jasné dny potrvají.

Pranostika na akt. den

Na svatého Lukáše, hojnost chleba i kaše.

Návštěvnost

Návštěvnost:

ONLINE: 6
DNES: 355
TÝDEN: 2615
CELKEM: 272125

Východ a západ slunce

Slunce vychází:07:20

Slunce zapadá:18:01